USPEHI UČENCEV GLASBENE ŠOLE ILIRSKA BISTRICA

Avtor: | Jun 18, 2021

USPEHI UČENCEV GLASBENE ŠOLE ILIRSKA BISTRICA

Zaključujemo šolsko leto, ki je bilo zaradi izrednih razmer in omejitev za učence, starše in učitelje zelo zahtevno. Večji del leta je pouk potekal na daljavo, okrnjena je bila izvedba nastopov in ohraniti stik in motivacijo za vadenje instrumenta je bil za vse velik izziv, za pripravo na tekmovanja pa še večji.

Kljub temu smo veseli, da se je več naših učencev udeležilo državnih in mednarodnih tekmovanj in doseglo odlične rezultate. Nekatera tekmovanja so potekala preko poslanih posnetkov tekmovalnega programa, nekaj pa se jih je v zaključnem delu šolskega leta izvedlo v živo. Učenci diatonične harmonike, Klara Stopar, Aljaž Danieli in Matija Primc iz razreda učitelja Manuela Šavrona so na 6. mednarodnem tekmovanju Pannoni accordion prejeli tri zlata priznanja in prva mesta v posameznih kategorijah. Na regijskem tekmovanju mladih pianistov v Ajdovščini je učenec klavirja Adam Hrabar iz razreda učiteljice Vjekoslave Miculinić dosegel srebrno priznanje, na mednarodnem Koroškem klavirskem tekmovanju pa zlato priznanje. Poleg njega sta učenki, sestri Diana in Melita Penko, ki ju prav tako poučuje profesorica Vjekoslava Miculinić v klavirskem duu prejeli zlato priznanje in še posebno nagrado za najboljšo izvedbo slovenske skladbe. Učenki kitare Maruška Lenarčič in Tinkara Grlj iz razreda učitelja Vlatka Bocevskega sta bili uspešni na mednarodnem tekmovanju Diapason d´oro. Maruška je prejela zlato priznanje, Tinkara pa srebrno. Učenec violine Vidal Dabholkar iz razreda učitelja Uroša Bubniča je ob klavirski spremljavi učitelja Paola Biancuzzia tekmoval v Ormožu na državnem tekmovanju mladih glasbenikov Temsig in dosegel bronasto priznanje, na mednarodnem tekmovanju Oskar Rieding v Celju pa je prejel srebrno priznanje.

Čestitamo vsem tekmovalcem, njihovim učiteljem in korepetitorju in jim želimo še mnogo uspehov v prihodnje.