Ogled glasbene pravljice Gal v galeriji

Avtor: | Mar 20, 2023

V torek, 14. marca, smo si učenci glasbene šole ogledali glasbeno pravljico Gal v galeriji. Navsezgodaj smo se odpeljali proti Ljubljani. Ker smo se peljali v smeri mavrice, smo vedeli, da nas čaka prava glasbena poslastica. Otroci so rekli, da se peljemo »proti zakladu«. In res … V okrogli – Štihovi dvorani Cankarjevega doma nas je pričakala skrinja, iz katere je skočil pravi zeleni škrat! Zelenemu možicu iz slikanice Gal v galeriji pisateljice Svetlane Makarovič so v odkrivanju lepe besede in likovnih umetnin pomagali pevci otroškega zbora Glasbene matice, pripovedovalec, ki je tudi zapel, inštrumenti godalnega kvarteta, pester izbor tolkal in klavir. Za uglasbitev je poskrbela skladateljica Tadeja Vulc, dirigentsko paličico pa je v rokah držala Tadeja Kreča. Zanimivo je bilo sedeti sredi zgodbe, saj so se Gal, pripovedovalec in nastopajoči pevci premikali vse okoli nas. Inštrumenti pa so nam pričarali skrivnostno vzdušje škratovega raziskovanja galerije in čebljanja z liki na slikah. Tudi scena z visečimi slikami nam je bila všeč. Ko je bilo prestave konec, bi si jo z veseljem ogledali in poslušali kar še enkrat. Nazaj grede smo postali ob ljubljanski operni hiši, pomahali v slovo pravemu škratu, ki nas je najbrž opazoval s kakega okna Narodne galerije in z avtobusom odbrneli proti domu … Z željo, da se kmalu spet ponovno odpravimo na kak podoben izlet … v svet glasbene pravljice.

Elena Sedmak