OBISK PREDSTAVE KEKEC IN ŠKRAT SKOVIK

Avtor: | Feb 12, 2024

V petek, 9. 2., smo si pevci pevskega zbora in ostali pridruženi učenci glasbene šole letošnji slovenski kulturni praznik podaljšali z ogledom otroške opere Kekec in škrat Skovik.

Med otroki in odraslimi večno živa trilogija 100 let starih zgodb o Kekcu pisatelja Josipa je doživela svojo novo, glasbeno uprizoritev v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma. Z zanimanjem smo sledili napeti zgodbi o Bedancu, ki je ugrabil slepo Mojco, se dodobra nasmejali besednim domislicam libretista Milana Dekleve in seveda uživali ob glasbi skladatelja Tomaža Habeta v izvedbi solistov in pevcev Mladinskega pevskega zbora Glasbene matice Ljubljana in Odraslega pevskega zbora Glasbene šole Ljubljana Vič-Rudnik ter Ansambla Slovenskega komornega glasbenega gledališča.

Kljub deževnemu dopoldnevu je bil naš kulturni izlet zelo zanimiv, kar smo zadovoljni povedali tudi nabritemu Kosobrinu, ki se nam je pridružil pri fotografiranju.

Elena Sedmak, prof.