Klavirski dan

Avtor: | Maj 17, 2022

V sredo, 20. aprila smo na glasbeni šoli gostili prof. Primoža Mavriča, pianista in uspešnega klavirskega pedagoga, ki poučuje na glasbeni šoli in umetniški gimnaziji v Celju.

Klavirski dan smo začeli s triurnim predavanjem o učinkovitem in ustvarjalnem vadenju z naslovom Eksperimentiram in programiram. Prof. Mavrič nam je predstavil nove znanstvene ugotovitve o vadenju, ki pritrjujejo našemu načinu poučevanja in nam natresel še mnogo novih idej in spodbud za vztrajno in raznoliko delo z učenkami in učenci.

Popoldne smo posvetili klavirskim uram. Šest učencev in učenk naše glasbene šole je dobilo priložnost, da so s prof. Mavričem izdelovali svojo skladbo in pilili interpretacijo. Svež pogled na skladbo in številne iztočnice za nadaljnje delo so bili lepa motivacija ne le za mlade pianistke in pianiste, ampak tudi za nas učitelje in učiteljice klavirja.