Predstavitev godalnega oddelka na osnovnih šolah

Avtor: | Apr 24, 2024

V petek, 19. aprila, so učenci godalnega oddelka  z mentorjema Srečkom Mehom in Andrejko Možina gostovali na obeh bistriških osnovnih šolah. Nastopili so pred učenci prvih in drugih razredov z namenom otrokom predstaviti in približati inštrumenta violino in violončelo. Godalni oddelek letos namreč še posebej vabi k vpisu novih učencev. Predstavil se je trio v sestavi Ian Avsec – violina, Vidal Dabholkar – violina in Ivan Novaković- violončelo. V triu violončelov sta se Ivanu pridružila Zoya Brne in Neža Urbančič, na violino solo pa je zaigrala Špela Mlakar (mentorica Katja Morel). V zanimivem prepletu atraktivnih skladb je učitelj Srečko hudomušno predstavil oba inštrumenta in otroke povabil k sodelovanju s tleskanjem, navideznim igranjem godal in dirigiranjem. Ob koncu prestavitve so otroci lahko zares poskušali izvabiti zvoke iz obeh godal. Da bi se zbrano vrnili nazaj k pouku, so za čisti konec postavili dlan na glavo natančno tako kot to naredijo godalci. Ko ti namreč postavijo lok na svojo glavo, glasba in besede utihnejo.

Prepričani smo, da je bila predstavitev godal otrokom všeč. Za darilo smo jim v ogled poslali še promocijski video, ki ga je pripravila učiteljica Andrejka. Upravičeno se zato nadejamo gručice novih mladih godalcev.

Elena Sedmak, prof.